گوگل پلاس به کجا می رود ؟

گوگل پلاس به کجا می رود ؟

طراحی جدید گوگل پلاس

گوگل به تازگی صفحه اجتماعی جدید خود را با طراحی متفاوتی به کاربران داوطلب  نشان داد. که اگر این شکل طراحی مورد استقبال کاربران گوگل پلاس قرار بگیرد به همین صورت می ماند. البته کاربرانی که از طراحی لذت نبرند، می توانند به حالت سابق باز گردند.

زمانی که گوگل پلاس در رقابت با فیسبوک در حال شکست خوردن بود با ایجاد یک امتیاز رقابتی در گردونه رقابت باقی ماند و آن تاثیر عالی گوگل پلاس در سئو بود. با همین ترفند صاحبان سایت از جی پلاس مهاجرت نکردند و مجبور به ادامه حضور در این رسانه شدند.

به هر حال این روز ها با کمرنگ شدن نقش فیسبوک در بین رسانه های اجتماعی فرصت خوبی برای گوگل پلاس است تا کابران را با خودش آشتی دهد و احتمالا طراحی جدید هم بخشی از همین هدف بوده است. هر چند خیلی از منتقدیدن فضای مجازی پیش بینی کرده اند فیسبوک باز هم به جایگاه قبلی برخواهد گشت اما به نظر من بعید می رسد کاربران جدید صفحات اجتماعی تب اپلیکیشن های فعلی را با فضای این گونه رسانه ها عوض کنند.

اشتباه فیس بوک
شاید اگر فیس بوک به جای تمرکز روی اپ مسنجر خودش به اپ خود فیس بوک زمان بیشتری اختصاص (از دید بازاریابی و طراحی تجربه کاربری) می داد موفق تر می شد در همین فضا هم گوگل تقریبا برای هر سرویس خود یک اپ دارد مسلما طراحی تجربه کاربری یک سروگردن در گوگل بالاتر از فیسبوک است شاید الگوریتم جدید گوگل مرتبط با نمایش در موبایل ها برای ضربه زدن به همین قسمت بازار رسانه های اجتماعی باشد.

تغییر نگاه وبمستران
اکثر وبمستران تا کنون دید سئو به گوگل پلاس نگاه می کردند پیشنهاد می کنم از این پس برای مخاطبان خود بنویسید هیچ دور از ذهن نیست در صورت ادامه این روند محبوبیت جی پپلاس کم کم افزایش یابد  روند گوگل مثبت و رو به بالاست  شاید بهتر باشه کمی هم با دید جذب طرفدار با چاشنی بازاریابی و فروش در گوگل پلاس خود مطالب جدید بگذارید.