آموزش تخصص برای مهاجرت

آموزش تخصص برای مهاجرت

این نوشته از وان کلیک به «آموزش تخصص برای مهاجرت» می‌پردازند.
شاید شما هم از آن جمله افرادی باشید که قصد مهاجرت دارند، اگر این‌طور است این مقاله را تا انتها بخوانید.
کسانی که برای کار کردن یا تحصیل از ایران خارج می‌شوند؛ باید خود را برای سازگار کردن با شرایط کشور مقصد آماده کنند. یعنی اینکه بتوانند در کشور دیگری زندگی خود را به‌خوبی اداره کنند.
یکی از مسائل مهم در زندگی «کسب درآمد» است. وقتی مهاجرت می‌کنید، باید تخصص یا مهارتی ویژه داشته باشید تا بتوانید در آنجا پول درآورید.

اهمیت وجود تخصص برای مهاجرت

وقتی شما در زمینه‌ای متخصص باشید، پس از مستقر شدن در کشور مقصد، می‌توانید سریع شروع به کار کنید. شاید بعضی‌ها نگران شوند و بگویند که زبان مردم کشور مقصد را به خوبی بلد نیستند و نمی‌دانند چگونه باید تخصص خود را به کار بیندازند. برای حل این مشکل دو راه‌حل وجود دارد:

زبان خود را تقویت کنید.

یا

تخصصی مستقل از زبان و فرهنگ مردم آنجا پیدا کنید.

معرفی یک تخصص مناسب برای مهاجرت

یکی از تخصص‌هایی که پس از مهاجرت و مستقر شدن در کشور جدید می‌توانید با آن درآمدزایی کنید، وبمستری است. اگر شما یک وب‌سایت داشته باشید و اصول ضروری وبمستری را هم بدانید، می‌توانید پروژه های مشتریان را برعهده بگیرید و بابت انجام آنها کسب درآمد کنید. از مزیت‌های وبمستری این است که به حضور فیزیکی شما نیازی نیست و می‌توانید از راه دور نیز این کار را انجام دهید.

وبمستری در خارج از ایران

در ایران، تخصص وبمستری در ابتدای راه قرار دارد و بسیاری از افراد از ماهیت و ضرورت وبمستری اطلاعی ندارند. هنوز هم بسیاری از مردم بر این اعتقادند که خودشان می‌توانند از پس مشکلات وب‌سایت خود بر‌آیند؛ به همین خاطر بابت حضور وبمستر، هزینه زیادی پرداخت نمی‌کنند.

در کشورهای پیشرفته‌تر از ایران، به علت پیشرفت سریع تکنولوژی و رشد روزافزون کسب‌و‌کارهای اینترنتی، مردم با شغل‌های جدید مانند وبمستری و ضرورت آن به خوبی آشنایی دارند. در نتیجه بابت انجام وبمستری پول مناسبی به وبمستران پرداخت می‌کنند.

شما می‌توانید از کل تخصص وبمستری یا یکی از زیرمجموعه‌های آن کسب درآمد کنید. مثلا فقط به سئوی وب‌سایت‌ها بپردازید یا فقط در زمینه بازاریابی اینترنتی فعالیت کنید.

هر کدام از تخصص‌های وبمستری، به‌شدت موردنیاز هستند و می‌توانند برای شما بسیار درآمدزا باشند. به عنوان مثال، یکی از تخصص‌های وبمستری «آنالیز حرفه‌ای وب‌سایت» است که با استفاده از ابزارهایی که مخصوص این کار هستند تهیه می‌شود. این تخصص به صورت کامل در دوره وبمستر پولساز وان کلیک آموزش داده می‌شود. برای آنالیز حرفه‌‌ای وب‌سایت لزومی ندارد زبان انگلیسی را مانند حرفه ای‌ها بلد باشید. اگر همین یک تخصص، یعنی آنالیز حرفه‌ای وب‌سایت، را به صورت حرفه‌ای یاد بگیرید می‌توانید با چندین شرکت یا کسب‌و‌کار اینترنتی به عنوان «آنالیزور» همکاری کنید و گزارش‌های تحلیلی وب‌سایتشان را به آنها بفروشید. وقتی شروع کنید می‌بینید این تخصص چقدر ارزشمند و پرطرفدار است.

اگر هم اصول سئو را بلد باشید، می‌توانید با مدیران وب‌سایت‌ها قرارداد ببندید و متعهد شوید که رتبه وب‌سایتشان را ارتقا خواهید داد و آنها را به صفحه اول گوگل می‌برید. منظور این است که هریک از تخصص‌های وبمستری به‌تنهایی هم قابلیت درآمدزایی دارد.

درآمد یک وبمستر در خارج از ایران

در ابتدای این مطلب گفتیم که در خارج از ایران، شغل وبمستری بسیار ارزشمند است. زمانی که وب‌سایت چند وبمستر را بررسی کردیم، به این نتیجه رسیدیم که بسیاری از آنها به صورت ساعتی دستمزد می‌گیرند. البته این رقم، به تجربه، مهارت و محل زندگی وبمستر نیز بستگی دارد. نموداری که در وب سایت salary.com منتشر شده است نشان می‌دهد که دستمزد ساعتی وبمستران از ۲۶$ تا ۴۵$ متغیر است. یعنی حدودا بین ۱۱۰ هزار تومان تا ۱۸۹ هزار تومان به ازای یک ساعت کار!

به گزارش سایت glassdoor.com درآمد یک وبمستر در ایالت متحده آمریکا سالانه ۶۲,۶۸۵$ است. این رقم به دلار است و اگر آن را به پول ایران برگردانیم می شود ۲۶۳ میلیون و ۲۷۷ هزار تومان! در بقیه کشورها نیز درآمد وبمستری نزدیک به رقم بالا است.

شاید از دیدن این رقم تعجب کنید؛ اما وبمستری واقعا درآمدزا است و می تواند خیلی زود شما را پولدار کند. درآمد وبمستری در خارج از ایران برای ساختن زندگی بدون چالش کافی است.

آموزش تخصص برای مهاجرت

ما می توانیم تمام اصول وبمستری را به شما آموزش دهیم و روش کسب درآمد از آن را نیز به شما یاد بدهیم. با شرکت در دوره وبمستری هر آنچه باید بدانید از قبیل سئو، طراحی صفحات فرود، تبدیل، جذب ترافیک، تبلیغ‌نویسی، مذاکره، فروش، تحلیل ایده، آنالیز سایت، استفاده از ابزارهای گوگل وبمستر، طراحی سایت با وردپرس و بسیاری از موضوعات دیگر را یاد می‌گیرید. طوری که با خیال راحت می‌توانید مطمئن باشید پس از دوره یک وبمستر خواهید بود.

در پایان این مطلب باید گفت:

اگر می‌خواهید به زودی در کشور دیگری زندگی کنید آموزش تخصص برای مهاجرت را جدی گرفته و برای زندگی راحت خود در کشور جدید برنامه‌ریزی کنید. وقتی چمدان را برای سفر می‌بندید، مهارت و دانشی که در مهاجرت برایتان مفید خواهد بود را نیز بردارید. درآمد وبمستری بسیار بالا است و انجام آن کار سختی نیست. فقط کافی است اراده کنید وبمستر شوید و اصول وبمستری را به‌درستی یاد بگیرید.