جایگاه شغل وبمستری در موج جدید استخدام

جایگاه شغل وبمستری در موج جدید استخدام

از شما می خواهیم این مطلب را تا انتها مطالعه کنید؛ زیرا می‌خواهیمجایگاه شغل وبمستری در موج جدید استخدام را بررسی کنیم.

واقعیت این است که وضعیت استخدام هر سال با سال‌های قبل فرق می کند. نیاز بازار به بعضی از مشاغل روز‌به‌روز کمتر می‌شود و نیاز آن به دسته دیگری از مشاغل بیشتر و بیشتر می‌شود.

نکته‌ای که باید بدانید این است که کمرنگ شدن نیاز بازار به مشاغل، به علت از رونق افتادن تعدادی از کسب‌و‌کارهای قدیمی است.

 

تغییر و تحول مدل کسب‌و‌کارها

امروزه همه کسب‌و‌کارها به سمت آنلاین شدن پیش می‌روند. کسب‌و‌کارهایی که به دنیای اینترنت پا می‌گذارند از انقراض در امان می‌مانند؛ ولی آنهایی که با همان شکل و روش سنتی باقی می‌مانند، محکوم به نابودی هستند.

علاوه بر تغییر روند کسب‌و‌کارهای قدیمی، این روزها جامعه به اهمیت کارآفرینی پی برده است؛ به همین دلیل هر ساله بر تعداد کارآفرینان اضافه می‌شود.

چند سالی می‌شود که فعالیت های تجاری اینترنتی در ایران رونق گرفته‌اند، مانند:

لباس فروشی آنلاین، سوپر مارکت آنلاین، رستوران‌های آنلاین و فروشگاه اینترنتی تجهیزات منزل.

البته اگر کمی در اینترنت بگردید با مثال‌های عجیب‌تر مانند آهن فروشی آنلاین، گوسفند فروشی اینترنتی و از قبیل آنها مواجه خواهید شد!

این موضوع به دلیل تغییر و تحول کسب‌و‌کارهای امروزی است.

حضور نداشتن در اینترنت و ضررهای آن

اینترنت‌نشینی، یکی از تحولات زندگی و شغل انسان‌ها است. امروزه مردم فرهنگ استفاده از اینترنت را بیشتر از گذشته یاد گرفته‌اند؛ در نتیجه می‌توانند نیازهای خود را به کمک اینترنت برطرف کنند.

هر روز به تعداد کاربران اینترنتی افزوده می‌شود. این کاربران برای رفع نیاز خود در اینترنت به دنبال خدمات و محصولات موردنیازشان می گردند.

حالا اگر کسب‌و‌کاری در اینترنت حضور نداشته باشد نتیجه‌اش چه می‌شود؟

  • مشتریان بالقوه حاضر در اینترنت را از دست می‌دهد.
  • فروشش کمتر از کسی است که هم به صورت حقیقی و هم به صورت اینترنتی محصولات را می‌فروشد.
  • سود کمتری به دست می‌آورد.
  • کسی از برند او و فعالیت‌هایش باخبر نخواهد شد.
  • در دراز‌مدت از رقابت در بازار حذف می‌شود.

در نتیجه این صحبت ها، هر کسب‌و‌کاری برای بقا در بازار، باید به صورت آنلاین و در اینترنت فعالیت کند.

حضور تجاری در اینترنت مستلزم چیست؟

اگر صاحب یک کسب‌و‌کار بخواهد در اینترنت فعالیت تجاری انجام دهد، باید سبک کاری‌اش را با اینترنت مطابقت دهد؛ یعنی وب‌سایتی راه‌اندازی کند، وب‌سایت خود را مدیریت کند، با فعالیت اصولی در وب‌سایتش بتواند مشتریان را به سمت خود بکشاند و برای فروش محصولاتش آنها را متقاعد کند.

مشکل اینجاست که همه افراد نمی‌دانند که چگونه باید مدیریت وب‌سایت خود را انجام دهند. در چنین شرایطی نیاز به یک وبمستر حس می‌شود.

جایگاه شغلوبمستری و مدیریت کسب‌و‌کارهای اینترنتی

در مقاله وبمستری چیست؟ درباره وبمستر و مهارت‌های او صحبت کردیم. گفتیم که وبمستر کسی است که مدیریت وب‌سایت و تمام فرآیندهای داخل سایت مانند فروش، بازاریابی و آنالیز بر عهده اوست.

اگر شما دانش وبمستری را بلد باشید، می‌توانید مدیریت وب‌سایت‌ها را برعهده بگیرید و فعالیت‌های مرتبط با وب‌سایت را انجام دهید تا کسب‌و‌کار توسعه یابد. وبمستر کمک می‌کند تا نیاز مشتریان اینترنتی برطرف شود و محصولات و خدمات به فروش بروند.

موج جدید استخدام برای استفاده از وبمستران تلاش می‌کند. اغلب شرکت‌ها به حضور یک «وبمستر» نیاز دارند تا کارهای مرتبط با وب‌سایت شرکتشان را انجام دهد.

شرکت‌های مختلف وبمستر را استخدام می‌کنند تا خیالشان راحت باشد که فعالیت اینترنتی کسب‌و‌کارشان به درستی انجام می‌شود.

البته با یاد گرفتن اصول وبمستری، خودتان نیز می توانید وب‌سایت خود را راه‌اندازی کنید و بعد از حضور در محل کار و اتمام کارتان، به انجام دادن کارهای سایت خود بپردازید. مثلا به عنوان وبمستر در یک فروشگاه اینترنتی لباس فعالیت کنید و همزمان در وب سایت خود خدمات بازاریابی اینترنتی دیگر وب‌سایت‌ها را انجام دهید.

تربیت وبمستران حرفه ای در دوره وبمستر پولساز

بعد از اتمام دوره پنجم وبمستر پولساز، یکی از شرکت‌کنندگان اعلام کرد که به عنوان وبمستر در شرکتی مشغول به کار شده است. علاوه بر کار در این شرکت، او پروژه‌های مختلفی را بر عهده می‌گیرد و مدیریت وب‌سایت های دیگران را نیز انجام می‌دهد. به نوعی می‌توان گفت وبمستری شغل اول و دوم او شده است.

البته در دوره سوم و چهارم هم از این قبیل افراد بودند که هم خودشان وب‌سایت شخصی‌شان را مدیریت می‌کنند و هم مدیریت وب‌سایت دیگران را برعهده می‌گیرند. در حقیقت هدف ما تربیت وبمسترهایی حرفه‌ای است.

جمع بندی مطالب:

آگهی‌های استخدام شرکت‌ها نشان می‌دهد که اغلب مدیران به ضرورت حضور یک وبمستر در شغلشان پی برده‌اند؛ در نتیجه اگر می‌خواهید مشغول به کار شوید، وبمستری برای شما شغلی مناسب می‌تواند باشد.

اگر شما می‌خواهید به عنوان وبمستر مشغول به کار شوید، باید ابتدا ببینید آیا به مدیریت وب‌سایت‌ها علاقه دارید یا خیر؟ آیا روحیه شما به این شغل می‌خورد؟

بعد از اینکه روحیه و شخصیت خود را بازبینی کردید، برای یادگیری مهارت‌های لازم برای وبمستری اقدام کنید. برای اینکه سریع‌تر اصول وبمستری را یاد بگیرید، می توانید در دوره وبمستر پولساز ثبت نام کنید و راهکارهای حرفه‌ای ما را یاد بگیرید.

در این نوشته به جایگاه وبمستری در موج جدید استخدام اشاره کردیم.

امیدوار هستیم که نکات خوبی از این نوشته آموخته باشید و در آینده شغلی مناسب و پردرآمد داشته باشید.